Burgan eft saatleri 2015

Burgan bank hesabınızdan eft işleminini gerçekleştirmek için Burgan bank eft saatleri i içinde para transferinizi yapmanız gerekmektedir.  Eft saatleri dışında yapılan  işlemler ise aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır.

Burgan bank eft saatleri hafta içi 09:00 ve 16:30 arasında olmaktadır.  Hafta içi bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün karşı  banka hesabına geçecektir. Saat 16:30’dan sonra yapacağınız işlemler ise bir sonraki ilk iş günü sonuçlanacaktır. Cuma günleri 16:30’dan sonra yapacağınız eft işlemleri cumartesi ve pazar günlerinin tatil olması nedeni ile bir sonraki ilk iş günü olan pazartesi günü sonuçlanacaktır.

Burgan Bank eft saatleri içerisinde eft işleminizi gerçekleştirirseniz gün içerisinde para karşı  banka hesabına geçecektir. Para transferiniz paranın muhatap banka hesabına geçmesi ortalama olarak 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Bu süre banka sistemlerinin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.  Özellikle cuma günleri ve bankaların bir sonraki gün tatil olacağı günlerde sistemlerde aşırı yoğunluk olduğundan eft işlemlerinin sonuçlanması da bir kaç saati bulabilmektedir. Eğer eft işleminiz gerçekleşmezse eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burgan bank hesabınızdan EFT işleminizi eft saatleri içerisinde yapmışsanız ve eft işleminizin üzerinden 1 kaç saat geçip para transferinizi  karşı banka hesabına geçmemişse Burgan Bank eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Bu işlemi gerçekleştirmeden önce gönderi yaptığınız hesap bilgilerinde herhangi bir yanlışlık olup olmadığını incelemeniz gerekmektedir. Hesap bilgilerinde herhangi bir yanlışlık yoksa öncelikle parayı gönderdiğiniz karşı  banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda göndermiş olduğunuz para muhatap bankanın havuz hesabında bekletiliyor olabilir.  Eft sorgulama işlemini gerçekleştirerek paranın hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. . Eğer para muhatap banka havuzunda görülmüyorsa Burgan Bank müşteri hizmetleri ile görüşerek sorgulama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Görüşme de banka sizlere gerekli bilgileri verecektir. Sizlerde bu bilgilere göre eft işleminizi doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

finansq (12)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*