Borcumu ödedim neden kredi alamıyorum

Bankalara borcumu ödedim neden kredi alamıyorum diye merak ediyorsanız sizlerde kredi borcunuzu geç ödediğiniz için kara listelere düşmüş olabilirsiniz. Üç ay içerisinde kredinizi geciken ödeminiz halinde merkez bankasının işlemiş olduğu kara listeye girebilir ve o yüzden kredi alamaya bilirsiniz. Merkez bankası kara listede olan kişilerin takiplerini her banka ile paylaştığı için sizlerde o liste içerisinde olma durumunuz vardır.

Borcumu ödedim neden kredi alamıyorum diye bankaya sormakta her zaman fayda vardır. Onlar sizlere neden kara listeye girdiğinizi anlatırlar. Kara listeye giren müşterilerin kredi kartı kullanımı ve kredi çekmesi biraz zorlaşacağı için sizlerde kara listeden çıkmayı beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Borcumu ödedim neden kredi alamıyorum, sizler en iyisi kredi başvurusu yapmadan önce bir araştırma yapın. Sonra kredi başvurunuzu yaptığınız zaman hemen hayal kırıklığına uğrayıp üzülmeyin. Bazı bankalar müşterileri kara listede bile olsa müşterisini kaybetmemek için kredi verebilirler. Sizlerde böyle yapabiliri ya da kara listeden silineceğiniz günü sabır ile bekleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*