Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır İste Sizden İstenilen Şartlar

Yeni bir işyeri açmak istiyorsanız ve kararınızı beyaz eşya dükkanından yana kullandıysanız beyaz eşya firmalarının sizden istedikleri şartları sağladığınızda rahatlıkla açabilirsiniz. Bu hususta önceliğiniz beyaz eşya alacağınız firmayı seçmekle başlamalısınız. Dikkat edeceğiniz bir detay olarak da ekonomik yönden beyaz eşya dükkanınızın bulunduğu bölgeye ve o bölgede başka bayisi bulunmayan bir yerden ve servisinin bulunduğu bir yerde olması önemlidir. Bayi seçiminizi yaptıktan sonra bayiliğini almak istediğiniz firmaya telefon ya da internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra o bölgenin müdürü size kesinlikle dönüş yapacaktır.

Hangi firmanın bayiliğini almak isterseniz sizden ilkönce banka teminat mektubu isteyecektir. Eğer ticaret hayatınızda yeni işe başlayanlardansanız banka sizden teminat mektubu kadar nakitti bankaya yatırmanızı isteyecektir. Örnek vermek gerekirse teminat mektubunu Akbank veya Denizbank alırsanız sizden 100.000 Tl için %5 ve %4 gibi komisyon alırlar. Müracaatınızı Halkbankasından yaparsanız %0 komisyon almakta yatırdığınız para başvurunuz kabul edilmezse bile vadeli hesaba geçerek paranıza değer kaybettirmeyecektir. Bu şartlar altında sizin açınızdan Halkbankasını seçmek daha doğru bir karar olacaktır.

Bayiliğini alacağınız firma için ne kadarlık teminat mektubu hazırlarsanız o kadar beyaz eşya alabileceksiniz. Özellikle büyük beyaz eşya firmalarından olan Arçelik, Vestel, Bosch, LG, Ariston, Sony gibi dev firmalar franchising ve bayilik fırsatı vermektedir. Bu firmaların sizden istemiş oldukları belge ve şartları yerine getirdiğinizde bayiliği almak çok kolay olmaktadır. Aşmak istediğiniz bayilik için kenarınızda kesinlikle 70-80 bin Tl olmalıdır. Çünkü bu para ile açmak istediğiniz beyaz eşya dükkanınızın dizayn ve dekor ücreti olarak önem taşır.

Yorum Yaz

+ 76 = 79