Bankaların eft kodları

Bankaların eft işlemleri birçok insan tarafından tercih edilmekte. Bir bankadan diğerine para transferi işleminde işe yaramaktadır. Eft sistemi en genel tanımı ile budur. Bankaların eft kodları da bulunmaktadır. Bir kaç adet banka eft kodlarına örnek verecek olur isek örneğin; Akbank eft kodu 0046’dır. Bank Asya’nın eft kodu 0208, garanti bankasının eft kodu 0062’dir. Halkbank’ın eft kodu 0012, Kuveytürk’ün eft kodu 0205, Şekerbank’ın eft kodu 0059’dur.

Gördüğünüz gibi her bankaların eft kodları birbirinden farklılık göstermektedir. Hiçbir bankanın kodu bir diğeri ile eşleşmez. Eft kodları sayesinde kendi bankanızdan ya da kendi şubenizden olmayan bir başka hesaba para aktarabilirsiniz. Üstelik bu işlemi sadece bankalardan yapmak zorunda değilsinizdir.

Bankaların eft kodlarıbu gibi çeşitli işlere yaramaktadır. Diler iseniz eft işlemini internet bankacılığı üzerinden diler iseniz eft para transferi işleminizi bankanın kendisinden ya da telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bunların yanında atm gibi yerleri de eft için kullanabileceğinizi unutmayın. Atmlerde daha fazla ücret kesimi yapılmaktadır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*