Bankaların çalışma saatleri

Türkiye içinde işlem yapan tüm bankaların kendine özgü bir çalışma stili bulunmaktadır. Bankaların çalışma saatleri ise bu sisteme dâhil olmaktadır. Çoğu bankanın açılış saati 9 olmaktadır. Ancak kapanış ve öğle araları için söz konusu her bankanın kendi düzenlemiş olduğu kurulumlar söz konusu olacaktır. Bu nedenle çalışmış olduğunuz her banka için mutlaka bunun sorgulamasını yapmanız gerekecektir.

Bankaların çalışma saatleri, bazı bankalarda öğle tatili bulunmadan hizmet vermektedir. Genellikle özel bankalar için bu durum söz konusuyken hiçbir devlet destekli banka için bu durum söz konusu değildir. Akşam çıkış saatleri olarak verilen genellikle 17.00 ile 17.30 gibi bir saat aralığı olmaktadır. Güncel olan saat dilimleri ise hem yaz hem de kış saatler için aynı olmaktadır.

Bankaların çalışma saatleri, öğle tatillerinin olduğu saat aralıkları ise çoğunlukla 12.30 olmaktadır. Bunun nedeni ise devlet sektöründe çalışan kişilerin öğle tatillerin 12 saat diliminde girmeleri ile kendiişlerini kısıtlı zamana koyarak işlemlerini rahat bir şekilde yerine getirme söz konusu olacaktır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*