Bankalar EFT ücretleri

Bankalar birbirleri arasında olan para transferler için belirli ücretler almaktadır. Bunun yapılmasında ki amaç ise yapılan hizmetin karşılığının alınması olmaktadır. çoğu bankada bu durumla karşılaşmak mümkün olurken bazı bankalar EFT ücretleri olağan bir durum yaratacaktır. Aynı zamanda banka üzerinde gerçekleşecek olan tüm transfer işlemleri için daha değişken bir durumda olabilmektedir.

Bankalar EFT ücretleri işlemleri karşılığında alınmaktadır. Bu nedenle çoğu bankanın kendi içinde en düşük uyguladığı ücretler 2,5 lira ile başlamaktadır. Garanti Bankası için bu ücret 3 ile 6 arasında değişmektedir. Finansbank’ ın kendi bünyesinde kurmuş olduğu enpara.com isimli ürününde ise böyle bir EFT ücreti alınmamaktadır. Kişiler için yapılan tüm transfer işlemleri burada ücretsiz olmaktadır.

Bankalar EFT ücretleri keserken bunun sorgusun başlangıç olarak sizlere yönelmektedir. İster internet üzerinden ister ATM üzerinden yapılacak olan bu işlemler size hesap numaraları kapsamında isim ve soy isim olarak dönüş yapılacak ve EFT işlemleri tamamlanmış olacaktır. Genel bir ücret aralığı ise yurt içinde 2,5 ile 6 lira arasında değişir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*