Bankadan Satılık Araçlar

Bankalar ihale yöntemi ile haciz işlemi başlayan rehinli araçları satışa çıkarır. Bankalar bu rehinli araçları bankanın kendi internet sitesi üzerinden satışa çıkarmaktadır. Belirlemiş oldukları araç fiyatı üstünden en yüksek fiyata çıkaran vatandan bu aracı alma hakkına sahip olmaktadır. Bu icralık araçları İşbankası ve Halk bankası başta olmak üzere özel ve kamu bankaları da düzenlemektedir.

İster bireysel olsun ister ticari müşterisi olsun herkes eşit haklara sahiptir. Bankanın satılığa çıkardıkları bu araçlar için 2. el araç banka kredisi de kullanabiliyorsunuz. BU krediyi icralık olan araca ait bankadan ya da başka herhangi bir bankadan kullabilirsiniz. Bu bankaların içerisinde özellikle Ziraat bankasının çok uygun faiz oranları bulunmaktadır.

Bu bankalardan 2.el için çekeceğiniz kredi için bazı şartla istenmektedir. En önemlisi kredi notunuzdur. Kredi notunuz 1499 puanın üzerinde ise ve krediyi ödeyebilecek gelire sahip olduğunuzu ispatlarsanız bu şartlar kullanacağınız 2.el araç kredisi için yeterli sayılacaktır.

Bunun haricinde Ziraat bankası, İş bankası, Denizbank, Halk bankası kendi internet siteleri üstünden 2.el araçları satılığa çıkarırlar. Daha sonra bu bankalar müşterilerinden tazminat yani ihaleye katılmak için aracın bedelinin en az %3 ve bazı bankalarda %6 kadar çıkabiliyor. Bu teminat bedelini yatırdıktan sonra bankanın size veremiş olduğu şifre ile internet satış sitesine giriyorsunuz. Fakat bazı bankalarda ise direk satış bedeli karşılığında İnternet sitesinde yayında olan icralık araç satışı gerçekleşebiliyor.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

− 1 = 7