Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi?

Banka müşterileri çeşitli nedenlerden dolayı bankaların kara listesinde girebilirler. Örnek verecek olursak borcunu ödememiş, krediyi karşılıksız bırakmış vs gibi sebeplerden ötürü bankalar kendi müşterilerini kendş kara listelerine alırlar. Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi diye düşünecek olursak bankalar sunduğu bazı şartları gerçekleştiren kara listesindeki müşterilerine kredi kartı veya kredi verebiliyor.

Çekmiş olduğunuz bir kredinin birkaç taksitini ödemediğiniz zaman otomatik olarak banka tarafından kara listeye eklenirsiniz. Belirli bir zaman diliminde de bu borcu ödemez iseniz direkt olarak kara listede kalıyorsunuz ve listeden çıkmanız zorlaşıyor. Aynı zamanda Kredi Kayıt Bürosu’nda da sicilinizi olumsuz yönde etkilersiniz. Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi diye düşünürken bunlara dikkat etmek gerekiyor.

Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi eğer sicilinizi olumsuz yönde etkiler iseniz bankacılık konusunda birçok işleminizi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu da sizi çok olumsuz etkiler. Kara listeye giren kişi ilk olarak borcunu otomatik olarak ödemeli.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*