Banka haricinde kredi veren kurumlar var mıdır?

Ülkemiz genelinde insanların ihtiyaçları doğrultusunda kredi imkânı sağlayan genellikle bankalar olmaktadır. Kredi notu düşük olanların bankalardan kredi çekme olasılığı mümkün olmuyor. Bu durum karşısında bankaların haricinde kredi veren başka kurumlar varmı sorusu akla hemen gelmemktedir.

Bankalar haricinde kredi imkânı sağlayan bir diğer kurumlar , genellikle borç kapamaya yardımcı olan veya ülkemizde görülen en büyük sıkıntılardan biri olan kredi kartlarının borçlarının kapatılması için sunulan krediler olmaktadır. Bu krediler aracı bir firma tarafından verilmektedir. Kredi kartı borcu olan bir kişi aracı firma ile anlaşma yapmak için şartları konuştukları sıra ödemeler ve faizler uygun gelirsen anında krediyi kapatma fırsatını yakalamış oluyorlar. Katılım bankacılığı gibi çalışan kurumlar, her türlü konut ve araç alımlarında faizsiz geri ödemeli ürünler sunmaktadır.

Özellikle internet üzerinden bankaların dışında kredi verenler oldukça fazla. Ayrıca mesela bir konut almak için krediye ihtiyacınız var ve bankadan kredi kullanamıyorsanız büyük inşaat firmaların kredilerinden yararlanmaktadır. TOKİ, gibi firmalar yaptıkları daireleri belirli bir peşinat karşılığında kalan kısmı belirli faizlerle taksitlere bölmektedir. Bir diğeri ise Eminevim gibi kuruluşlar da ev almak isteyen kişileri buluşturarak taksitli ödeme imkanları sunup sizi ev sahibi yapabilmektedir.

Taşıt kredisi çekerek araç sahibi olmak içinde bayiler belirli peşinatlar karşılığında (bazı kampanyalarda peşinatsız) %0 faiz veya belirli faiz oranlarında kalan borcu taksitlendirmektedir. Bu sayede sizlerde araç kredisi öder gibi taksitle araç sahibi olabilirsiniz.

Maybe You Like Them Too

Yorumlar

  1. zeki 27 Mayıs 2015
  2. Serhat 2 Haziran 2015
  3. arzu 10 Haziran 2015
  4. ali ahmet 1 Temmuz 2017
  5. murat Firat 31 Ocak 2018
  6. ahmet 23 Temmuz 2018

Yorum Yaz

49 − = 40