Ayam Cemani Siyah Horoz Yetiştiriciliği

Ayam Cemanı Siyah Horozun diğer adı da Endonazya tavuğudur. Bu tavuğun özellikleri arasında gözleri, ibiği, tüyleri , ayakları simsiyah olup aslında her yeri simsiyahtır.

Diğer tavuk cinslerinden çok farklı özelliklere sahiptir. Bu tavuğu kestiğinizde etleri ve kemikleri de siyah bu tavukların mistik bir güce sahip olduğu söyleniyor. Dünyanın en güzel ve en pahalı tavuğu olduğu bilinmektedir.

Ayam Cemani tavuğu yabani bir hayvan olmakla beraber ülkemiz de evcilleştirilerek kümes hayvanı olmuştur. Çok özel bir ırk olan bu horozun fiyatı 10 bin dolarla 15 bin dolar,tavuğu ise 5 bin dolar arasındadır. Civcivleri bile 400 TL ve 550 TL arasında satılıyor.

Sizin de böyle bir paranız varsa eğer bu horozu ve tavuğu alarak üretimine başlayarak iyi para kazanabilirsiniz. Ayam Cemani horozunu sadece yurt dışından temin edebilirsiniz. Adının özellikleri ise Ayam tavuk Cemanise bir bölgenin adı olarak geçmektedir. Aslında bu horoz çok pahalı olduğundan dolayı çok yaygın bir ırk değildir. Ayam Cemani hareketli bir olmasından dolayı horoz kavgalarında bile bu horoz ırkın hayvanları kullanılıyor.

Yorum Yaz

30 − 24 =