ATM den EFT nasıl yapılır?

Günümüz bankacılık sistemleri pozitif yönde ilerleme gerçekleştirdiği için bankacılık işlemlerini insanoğlu artık koaylıkla halledebilmektedir. Eski dönemlere nazaran çok daha kolaylaşmış bir bankacılık hizmetleri hemen hemen her banka tarafından bizlere sunulmaktadır. Bu kolaylaşmanın en büyük ayaklarından biride ATM lerdir.ATM lerin kullanılmaya başladığı İlk dönemlerde ATM den nasıl bapara çekebilirim , ATM den nasıl fatura ödeyebilirim, ATM den EFT nasıl yapılır gibi bir çok soru gündeme gelmişti.

Bankalar arası para transfer işleminin gerçekleştirildiği EFT yi ATM üzerinden yapılabilmesi ilk dönemlerde çoğu insan için mantıklı değildi.Nasıl olur , ATM den eft nasıl yapılır gibi tartışmalar gündeme gelmişti.

ATM den EFT nasıl yapılır , sorunun cevabı : .Kartınızı ATM girişine sokmadan sağ alt tarafta bulunan kartsız işlemler seçeneğini tıklayarak, kolay para transferi seçeneği ile devam ediyorsunuz. Daha sonra T.C kimlik numaranızı da girdikten sonra parayı göndermek istediğiniz kişinin şube kodu ve hesap numarasını yazıp, gönderilecek parayı da ATM girişine sokup işleminizi tamamlanmış oluyorsunuz.Bu işlem için banka sizden 3 TL ile 10 TL arasında komisyon isteyebilir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*