ATM bankamatik kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım

Bankaların nakit para desteği ve kredi gibi ödemelerin rahat yapılmasını sağladığı ATM’ ler bazen sıkıntı yaratabilmektedir. Para veya kart yutma gibi sizi zor durumda bırakacak olan sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle dikkatli olunması gereklidir. Ancak ATM arızalı olduğu durumlarda sizin için daha özel bir durum ortaya çıkacaktır. ATM bankamatik kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım sorusu akla gelecektir.

ATM bankamatik kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım sorusu için öncelikle hangi bankanın ATM’ si ise o banka ile direk irtibat halinde bulunulması gereklidir. Müşteri hizmetlerini arayarak, durumu bildirmeniz söz konusu olacaktır. Daha sonra kartınızın yutulduğu bankamatikler tespit edilerek, sizden talep oluşturulması istenecektir.

ATM bankamatik kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım, talep oluşturulduktan hemen sonra, kartın yutulduğu ATM’ nin bağlı bulunduğu banka sizin kartınızı alacaktır. Burada size teslim edilmeden hemen önce sizin için bir kimlik soruşturmasını yapılması istenecektir. Sonrasında ise bankanın yetkilisi sayesinde kartın size teslimi söz konusu olacaktır. Kısa bir süre sonra kartınıza tekrar ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*