Aşk Mektubu Nasıl Yazılır ?

Aşk mektubu, sadece sevgililerin birbirine yazacakları güzel sözler için değil, birisine olan duygularınızı ifade etmek için de kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisidir. Hem erkek hem de kadınlara yazılabilecek olan aşk mektuplarında, anlatılanlar kadar mektubun yazılış şekli ve neye yazıldığı da çok dikkat çekici olmaktadır. Yıllardır aşıkların birbirine yazmış oldukları mektupların bu kadar değerli olmasındaki sebeplere baktığımız zaman, her zaman için karşımıza söz uçar yazı kalır sözleri çıkacaktır. Kişiler aldıkları mektupları yıllar boyunca saklamakta ve bu mektupları da ne zaman okusalar, hep aynı duyguları hissetmektedirler. Bundan dolayı aşk mektubu yazmak için çok da beklememeli, sevdiğiniz ya da değer verdiğiniz kişiye olan duygularınızı doğrudan kağıda işlemelisiniz.

Aşk mektubu yazmak için elbette özen göstermeniz gereken bazı konular vardır. Elbette her birey hazırlayacağı aşk mektubunun doğaçlama ilerlemesini istemektedir. Yani, içinden geldiği gibi başlayarak, duygularını ifade etmek isteyecektir. Ancak, bu her zaman işe yaramayabilir. Yazdıklarınız ne kadar güzel ya da ne kadar anlamsız olursa olsun bunları daha iyi hale getirebileceğiniz bazı adımlar bulunmaktadır. Örnek verecek olursak yazdığınız kağıt ve yazdığınız kalem.

Aşk Mektubu İçin Kalem ve Kağıt Seçimi

Aşk mektubu yazmak isteyenlerin doğrudan işe başlamak istedikleri ancak bir süre sonra mektubun daha dikkat çekici olması için araştırma yaptıkları bilinmektedir. Her ne kadar görsellikten çok içeriğinin önemli olduğu düşünülse de, mektuplarda görselliğin de büyük bir önemi bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, kişilerin genellikle beyaz kağıt tercih ettiğini düşünebiliriz. Bu genellikle acele ile yazılmış bir mektup görüntüsü vereceğinden dolayı çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun yerine birçok yerden temin edebileceğiniz renkli A4 boyutundaki kağıtları ya da yine renkli olan ama daha küçük boyutlarda hazırlanmış olan kağıtları tercih edebilirsiniz.

Renkli kağıt tercih edilmesi, kesinlikle etkilidir. Çünkü, hem erkek hem de kadınların görselliğe aşırı bir şekilde önem verdikleri bilinmektedir. Eğer onun için çaba harcadığınızı göstermek istiyorsanız, siyah bir kağıt tercih edebilirsiniz. Genellikle duygusal konularda siyah renk çok bir işe yaramıyor gibi görünse de, siyah kağıdı çok güzel kullanarak anlamlı hale getirebilirsiniz. Birçok farklı yerden alabileceğiniz siyah kağıtların üzerine, fosforlu olarak adlandırılan ve içeriğinde sim bulunan özel kalemler ile anlatacaklarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Bu görsellik açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Yazacaklarınız ile birlikte de hem kağıdın hem de sözlerinizin anlamı daha etkili olacaktır.

Bir Kıza Aşk Mektubu Nasıl Yazılır?

Aşk mektubu yazmak isteyenlerin büyük bir kısmı erkeklerden oluşmaktadır. Çünkü her ne kadar güçlü biri olarak görünseler de erkeklerin duygusal açıdan daha çekingen oldukları bilinmektedir. Kadınlar da bu şekilde hazırlanacak mektup ya da küçük sürprizlere önem verdiğinden dolayı, genellikle mektup yoluna gidilmektedir.

Bir kıza aşk mektubu yazacağınız zaman, sevgiliniz mi yoksa sevdiğiniz bir kişi mi olduğuna göre farklı yöntemler uygulamalısınız. Eğer sevgiliniz için bir mektup hazırlıyorsanız önce amacınızı belirlemelisiniz. Onu kırdığınız ya da itiraf etmek istedikleriniz için mi yoksa sadece mutlu etmek için mi mektup yazmak istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında sevgilinizi tanıdığınızdan dolayı kolaylıkla mektup yazabilirsiniz.

Eğer ilanı aşk yapmak istiyorsanız, yapacağınız şey biraz daha zordur. Kesinlikle doğrudan söze girmemelisiniz. Bunun yerine, onu gördüğünüz ilk günden bu güne kadar geçen süreleri özetleyerek yazmalı, hislerinizi cümlelerin aralarında geçirmeli ve kesinlikle mektubun son cümlesinde de ona ilanı aşk etmelisiniz. Gizemli olmak çok fazla işe yarıyor gibi görünse de, açık sözlü olmanız size daha büyük fayda sağlayacatır.

Sevgiliye-Mektup41.jpg

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

26 − = 16