Anadolubank IBAN sorgulama

Avrupa Birliği düzenlemesi olarak Avrupa ülkeleri içinde bulunan bankalar için IBAN numarası kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Burada uygulanacak olan her türlü durum için havale ve EFT gibi işlemlerde yine bu numara kullanılacaktır. Anadolubank IBAN sorgulama yapmak için yine bu zorunluluk çerçevesinde mutlak bu numaraya ulaşmanız gereklidir. EFT olarak işlem yapılan tüm internet sistemlerinde bu numara tercih edilecektir.

Anadolubank IBAN sorgulama yapmak için her ülkenin kendi kodu olan TR imgesinin bulunması gereklidir. Ancak her ülke kendi kısaltmasını numaraların başında kullanması gereklidir. Doğru bir para transferi seçeneğinin bulunması nedeniyle miktarın belirlenmesi üzerine bir para transferi yapama için bu numaraya ihtiyaç olacaktır.

Anadolubank IBAN sorgulama, elektronik bir gösterime ve kendi yazım gösteriminiz sahiptir. Kendi yazım gösterimi 4 haneli olurken elektronik gösterim ise bütün numaralar bir bütün olarak kullanılmaktadır. 1 Ocak 2008 tarihi itibarîyle uygulamaya konulan bu sorgulama her banka için şube kodu, hesap numarası gibi bilgilere gerek duyularak yapılması gereken bilgiler içermektedir.

Yorum Yaz

97 − = 93