Almanya’da Türkler En Çok Ne İş Yaparlar

Eski yıllardaki hızlı cazibesini yitirmiş olsa da günümüzde hala birçok kişinin hayali Almanya da çalışmaktan yanadır. Çünkü Almanyadaki yaşam koşulları, iş imkanları ve eğitim standartların üstünde olması hala ilgi çekmektedir. Hemen hemen herkesin Almanya da bir tanıdığı, akrabası veya arkadaşı bulunmaktadır. Almanya da Türklerin ne iş yaptıkları sorusunun cevabını merak ederseniz Almanya da dönercilik, esnaflık, cafe işletmesi, benzin istasyonu sahibi veya çalışanı, otel işletmeciliği gibi meslek gruplarında iş hayatlarını sürdürmektedirler.

Almanya da özellikle Türkler Türk mutfağını en güzel leziz yemeklerini çok güzel bir şekilde tanıtmaya devam etmektedirler. Örnek vermek gerekirse çiğ köfte, lahmacun, döner, pide gibi Türk restoranları çok fazla bulunmaktadır. Bu iş gruplarının dışında kalifiye elemanı olarak çalışan editör uzmanlarını ayrıca yazılımcı, tasarımcıları şirketlerde görebilirsiniz.Birçok sendika ve iş bulma kurumu Türkler için Almanya da iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır.

Almanya da Türklerin en çok bulunduğu şehirlerin başında Hamburg, Berlin, Münih, Düsseldolf, Frankurt, Köln de bulunmaktadırlar. Mesleklerini bu şehirlerde yapmaktadırlar. Almanyadaki Türkler kendi işerinde büyük başarılara imzalarını da atıyorlar. Çünkü iş hayatlarındaki azmi ve iş potansiyelindeki yükseklik onlara bu başarıy sağlıyor. Tüm bu yaşamlarında tek sorunları memleket hasreti çekmeleri Türkiye ye özlem duymaları olmaktadır. Her ne kadar Türkler Almanya ya gittiklerinde dil sorunu yaşasalarda bu dil problemini de kısa sürede çözüp işlerine devam ediyorlar.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

+ 51 = 56