Alacağım konutun yüzde kaçına kredi çıkar?

Ev alma hayali ile binlerce insanın kredi başvurusu sonucunda alacakları evlerin ne kadarına kredi çıkacağı merak konusu olmaktadır. Konut kredisi isteyen kişilerin en merak ettikleri sorulardan birisi olan alacağım konutun yüzde kaçına kredi çıkar sorusu genellikle sahip olunan evlerin % 75 ine varan oranda bir kredi desteğinin olması mümkün olmaktadır konut kredisi olarak başvurunun yapılmasının ardından evin özelliklerine göre kredi imkânı çıkmaktadır.

Alacağım konutun yüzde kaçına kredi çıkar, evin tamamına kredi çıkar mı gibi sorular son zamanlarda ev almak isteyenlerin merakla bekledikleri bir sonuç oluşturmaktadır. Ancak bu soruların yanıtı ise genellikle % 75 civarında bir oranla karışlılık bulmaktadır. Kalan % 25 kısmı için kendi nakdinizin olması gerekmektedir.

Alacağım konutun yüzde kaçına kredi çıkar, dikkat edilmesi gereken detay ise burada alınan kredinin hangi bankadan yüzde kaç faizle alınacağıdır. Detaylı araştırmalar yapıldıktan hemen sonra kredinizi ancak evin 4 te 1’ i kadar oranında alma şansına sahip olacaksınız. Ev sahibi olmak için mutlaka belirli bir nakdiniz de olmalıdır.

Yorum Yaz

27 − = 21