Akıllı Telefon Alırken Kredi Notuna Bakılır Mı?

Günümüzde artık teknolojinin geliştirdiği akıllı telefonlar hemen herkesin elinde. Sizlerde bu telefonlardan birine sahip olmak istiyor ve almaya karar verdiyseniz ve bu telefon kredi kartınızla taksitle almak isterseniz GSM operatörlerinin ilk önce sizin kredi notunuza bakacaktır.

Akıllı telefonlar artık bizim için vazgeçilmez bir iletişim, haberleşme ve oyun aracı hâline gelmiştir. Akıllı telefonların fiyatları oldukça yüksektir. Bu yüzden pek çoğumuz taksitle almak zorunda kalmaktayız.

Çünkü GSM operatörleri eğer uzun süreli faturalı hat müşterisi değilseniz ve faturasız hattan faturalı hatta geçiş yaparak akıllı telefon almak isterseniz öncelikle sizin kredi notunuza bakarlar. Kredi notunuz iyiyse siz akıllı telefon verirler.

Kredi notunuz düşükse ya da riskli durumda ise bu durumda iki üç ay faturalı hatta kalarak faturalarınızı düzenli bir şekilde ödediğinizi görmek isterler. Yani GSM operatörleri aslında size akıllı telefon verdiklerinde hem bunun taksitlerini hem de kendi fatura tutarlarınızı düzenli olarak ödeyeceğinizden emin olmak isterler. Bu yüzden kredi notunuz önem taşır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*