Akbank’ın hesap işletim ücretinin ne kadar

Hesap işletim ücreti, müşterilerin vadesiz mevduat aracılığı ile kişiye sunulan ve müşterisi oldukları bankanın, bankacılık adına vermiş oldukları hizmetlerine ilişkin olarak tahsil edilen paradır. Tahsil edilen bu para yıldan yıla dönemden döneme farklılık gösterebilir. Bankalar bunu her yıl belirli dönemlerde kendi internet sitelerinden yayınlayarak müşteriyi bilinçlendirirler. En çok kullanılan bankalardan biri olan Akbank’ın hesap işletim ücretinin ne kadar olduğu çok sorulan sorular arasındadır.

Hesap işletim ücreti bazı istisna durumlarda Akbank tarafından sizden tahsil edilmez.Bu tür istisnai durumların neler olduğunu öğrenmek için en güvenilir kaynak Akbank müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. 2014 yılının Akbank tarafından belirtilen hesap işletim ücreti azami olarak 55 TL olarak bildirilmiştir.Merak edilen diğer bir soru da alınan bu ücretin yasal olup olmadığıdır.

Akbank hesap işletim ücretinin yasal dayanağının olup olmadığı sorusuna ise kendi internet sitesinde gerekli açıklamayı vererek Akbank ve müşteri arasında imzalanan Bireysel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi’nde belirtlilen ilgili maddesiyle açıklık getirmiş ve yasal dayanağı olduğunu kanıtlamıştır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*