Akbank Swift kodu

Akbank bünyesinde yaşanacak olan tüm aktarımlar için gerçek bir koda ihtiyaç olacaktır. Bu aktarımlar bankalar arasında gerçekleştiği zaman durum çok daha farklı bir hal alacaktır. Swift kodu olarak bilinen EFT işlemlerinde kullanılan bu sistem dünya bankacılık tarihine girişi 1973 yılına denk gelmektedir. Daha sonra ise Akbank Swift kodu olarak bilinen tanımlamalar 1977 yılında kullanıma başlanmıştır.

Akbank Swift Kodu AKBKTRIS olarak kullanıcısı ile buluşmuştur. Bu ürünlerin kullanımı için aktarım haneleri her zaman 8 ile 11 olarak belirlenmiştir. Bunda banka isim kısaltması büyük bir önem taşımaktadır. Bu sistemin bir diğer ismi ise BIC olarak bilinmektedir. Bu ismin kullanılamam nedeni ise ilk kullanılan sistemin adı olmasından kaynaklıdır.

Akbank Swift kodu uluslar arasında para gönderirken gerekli olan bir kod olduğunu her bankanın kısaltması içinde yer alan TR kısaltmasından da anlamak mümkün olacaktır. Yurt dışında bulunan sevdiklerinizde para transfer işlemlerini ücreti az ve anlık olarak bu sistem sayesinde rahat bir şeklide yapmanız sağlanarak size sunulacaktır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*