Akbank öğrenci eğitim kredisi

Bankalar öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına yönelik eğitim kredisi vermeye devam ediyor. Öğrenciye eğitim kredisi veren bankaların arasında olan Akbank’tan öğrenci eğitim kredisi alabilirsiniz. Ayrıca Akbank öğrenci eğitim kredisini kullanmak isteyenler geri ödemelerini 02–48 ay arasında dilediği vadede yapabiliyor.

Eğitiminizi tamamlamak için ve para ihtiyacınızı karşılamak adına Akbantan öğrenci eğitim kredinisinden yararlanabilirsiniz. Akbank öğrenci eğitim kredisinden yararlanabilmeniz için ilk önce düzenli bir gelirinizin olması gerekmektedir. 18 yaşından büyük ve gelirinizi belgeleyebiliyorsanız bu kredi ürününden yararlanabilirsiniz. Diyelim ki gelirinizi belgeleyemiyorsanız veya böyle bir geliriniz yoksa eğer öğrenci eğitim kredisini  sizin yerinize başkası kullanabilir.

  • Velileriniz sizin için Akbank öğrenci eğitim kredisini sizin için alabilir. Akbank öğrenci eğitim kredisiden yararlanmak istediğinizde ve krediyi aile fertleri çekecekse kredi tutarı maksimum toplam gelirin %50’sini aylık takside bağlayacak şekilde belirlenmektedir. Ayrıca kredi kullanan kişiler kredinin bitimine kadar hayat sigortası yaptırmak zorundadır. Akbank öğrenci eğitim kredisi ürününün faiz oranı %1,35 olarak belirlenmiştir. Masimum 36 ay vade ile kullanılmaktadır. Ayrıca Okul Ailem Birliği üyesi olan okulların velilerine Akbank özel faiz oranları uygulamaktadır. Akbank öğrenci eğitim kredisine başvurmak için istenen belgeler şöyledir. Nüfus cüzdanı fotokopisi

Gelir belgesi

Öğrenci belgesi

İkametgah belgesi

Yurtdışı eğitimlerde okula kabul belgesi, öğrenci vizesi, okulun banka hesap numaraları

Akbank öğrenci eğitim kredisini için  size en yakın Akbank şubesine gerekli olan evraklar ile birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Akbank ortalama olarak kısa bir süre içerisinde kredi başvurunuzun sonucunu sizlere bildirecektir.

akbank

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*