Akbank Öğrenci Eğitim Kredisi

Yurdumuzda faaliyet gösteren bütün bankalar gibi Akbank’ta öğrencilere eğitim kredisi veriyor. Artan okul giderlerine bir nebze de olsa yardım edebilmek adına bankaların başlattığı bu uygulamaya doğal olarak Akbank’ta katılıp destek veriyor. Akbank öğrenci eğitim kredisi için başvuruda bulunmak isteyen ailelerin bazı kriterleri yerine getirmeleri gereklidir.

Yaşı 18in üzerinde olan ve üniversitede okurken, aynı zamanda çalışarak hayatını sürdüren ve aylık belli oranlarda para kazandığını belgeleyecek olan bütün öğrenciler tek başlarına eğitim kredisinden yararlanabilirler. Yoksa bu krediyi ancak veliler alabilir. Akbank öğrenci eğitim kredisi için okula giden çocuğunuzun öğrenci kimliği, nüfusunun aslı veya fotokopisi, baş vuru formu gereklidir.

Üniversiteli gençler ise çalışıyorlarsa aylık kazanç belgelerini de bankaya ibra etmek zorundadırlar. Aileler bu krediyi direkt olarak okula da kanalize edebilirler, bunun için okulun bir yıllık masraflarını belgelemeleri gerekir. Ama isterlerse doğrudan doğruya krediyi kendileri alıp, gerekli harcamaları yapabilme fırsatları da vardır. Akbank öğrenci eğitim kredisi alarak borcunuzu 2 senede ödeyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*