AKBANK, MOBİL BANKACILIK

AKBANK, MOBİL BANKACILIK İLE MÜŞTERİ ALIŞKANLIĞINI DEĞİŞTİRİYOR

AKBANK DİREKT BANKACILIKTAN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ORKUN OĞUZ

Dünyada mobil teknoloji şu ana kadar gelişen herhangi bir teknolojiden daha hızlı büyüyor. Bunun bankacılığa yansıması da aynı şekilde oluyor ve mobil bankacılık, internet de dalıil diğer tüm bankacılık kanallanm geçiyor. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yan lınıcısı Orkıuı Oğuz, banka olarak Direkt Bankacılık kanallarıyla molaliteye ve hıza önem vererek, kendi müşterilerinin kolayca kullanabilecekleri bir mobil bankacılık hizmeti vermeye odaklandıklarını söylüyor. Konuyu rakamlarla açıklayan Oğuz, “Bir müşteri yılda 23 defa şubeye giderken; internet bankacılığına ayda 45 defo; mobil bankacılığı ise ayda 1520 defo kullanıyor. Özellikle Direkt Mobil kullanan müşterilerimizin yüzde 80’i her ay kanalımızı düzenli kullanır hale geldi” ifadelerini kullanıyor. Oğuz, Global Financc tarafından Türkiye ve Batı Avrupa’nın en iyi dijital bankası seçildiklerini söylüyor.

AKBANK’IN İMZA ATTIĞI DİJİTAL UYGULAMALAR

Apple’ın son olarak çıkardığı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonlar için ‘3D Touch’ özelliğini, bankacılık ürün ve hizmederine uyarlayan ve Türkiye’de üç boyutlu bankacılığı müşterilerinin hizmetine sıuıan ilk bankalardan biri oldu.

Giyilebilir teknolojiye yatırımlarına devam eden banka, günlük bankacılık işlemleri için en kapsamlı uygulaması Akbank Direkt Apple Watch’ı hizmete Direkt Mobil’de ‘iBeacon’ teknolojisi ile ‘tek Hışla’ ATM’den para çekme olanağını müşterilerinin hizmetine sundu.

AKBANK, MOBİL BANKACILIK _3.jpgAKBANK, MOBİL BANKACILIK _7.jpgAKBANK, MOBİL BANKACILIK _4.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


37 + = 39