Akbank havale ücretleri

Havale yapmak artık 7 gün 24 saat mümkün eğer paraya ihtiyacınız varsa karşı taraf size kolaylıkla para gönderebilir veya tam tersi siz onlara para yatırabilirsiniz. bu işlemi Akbank üzerinden gerçekleştiriyorsanız eğer Akbank havale ücretleri olarak sizden yüzde dokuzluk bir kesinti yapar. Banka bu parayı sizlerden almak zorundadır. İstisna durumlar hariç.

Akbank havale ücretleri kullandığınız yönteme göre değişmekte eğer internet üzerinden havale işlemi gerçekleştiriyorsanız sizden 4 tl veya telefon bankacılığı üzerinden bu işlemi yapıyorsanız 5 tl direk bankaya giderek veya bankamatikten yapıyorsanız da 6 tl gibi bir ücret kesimi söz konusudur. Ayrıca Akbank tan başka bir Akbank şubeye gönderiyorsanız. Bu ücret azalır.

Akbank havale ücretleri istisna durumlardan faydalanmak hakkı ise emekliler, dul ve özürlü maaşı alan kişiler sahiplerinindir. Bu vasfı taşıyan kişilerden banka ek ücret talep etmemektedir. Kesilen ücret yüzdesinin sadece bankalar düzenleme ve denetleme kurumu belirler. Yapılacak işlem esnasında sadece bir kere ödenir ve alıcıya ayrı göndericiye ayrı para kesilmez.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*