ABANK İBAN SORGULAMA

IBAN ingilizce ( INTERNATIONAL BANK ACCOUNT NUMBER ) yani Uluslararası Banka Hesap Numarası olarak bilenen ve avrupa birliği ülkeleri arasında başlayıp, daha sonra tüm dünya genelinde ülkeler arası para transfer işlemleri sırasında transfer işlemlerinin daha güvenli olmasını sağlayan aynı zamanda daha hızlı olarak aktarılmasını işlemlerinde kullanılan banka hesap numaralarıdır.
IBAN şuanda dünya genelinde 33 ülkede kullanılmaktadır. Ülkemizde de kullanılan IBAN, bütün bankalar tarafından hesap sahibi olan bütün müşterilere verilen bir numaradır. IBAN numarası kartlar üzerinde bulunmadığı için, banka müşterileri IBAN numaralarını öğrenmek için ilgili bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek ve ya bankaya telefonla ulaşarak gerekli güvenlik sorularını yanıtladıktan sonra IBAN numaralarını öğrenebilirler.
İnternet üzerinden IBAN numarası öğrenmek isteyenler ise, örneğin; ABANK (ALTERNATİF BANK) hesabınızın iban numarasını öğrenmek istiyorsanız, IBAN hesaplama sitelerinden ve ya ilgili bankanın kendi sitesinden, banka adını, şehir adını, hangi şubeye kayıtlı olduğunu, döviz türünü ve hesap numarası gibi kişisel bigilerini girerek IBAN numarası hesaplanabilir.

Abank Müşteri Hizmetleri/ Telefon Çağrı Merkezi / İletişim …

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


− 2 = 2